Forum www.sp7pdl.fora.pl Strona Główna www.sp7pdl.fora.pl

Skąd: Łowicz

PostWysłany: Sob 1:11, 21 Wrz 2013    Temat postu: ARISS w Łowiczu

Program imprezy

(godziny mogą ulec zmianie)

4 X Piątek

16:00 Powitanie przybyłych gości, zakwaterowanie.
18:30 Rozpoczęcie konferencji
18:40 - 19:30 Sesja I
19:30 - 20:30 Kolacja
20:30 Specjalny pokaz filmu zrealizowany przez polskiego koordynatora World Space Week 2013 Adama Ustynowicza.

5 X Sobota

7:30 - 8:30 śniadanie
8:00 Rejestracja
9:00 - 10:30 I sesja
10:30 Zdjęcie grupowe
10:50 - 11:50 II sesja
12:00 Start balonu stratosferycznego i realizacja programu miniSAT
12:20 - 14:50 III sesja
15:00 - 16:00 obiad
16:00- 17:00 IV sesja
17:00 Oficjalne zakończenie wystąpień
17:00 - 18:00 Prace i ćwiczenia tematyczne dla zainteresowanych w grupach oraz spotkanie robocze Grupy ARISS Polska.
18:00 Spotkanie towarzyskie - dyskusja o AMSAT i ARISS w Polsce.

6 X Niedziela

10:00 - 12:00 W razie potrzeby prace i ćwiczenia tematyczne dla zainteresowanych w grupach oraz spotkanie robocze Grupy ARISS Polska.
(godziny mogą ulec zmianie)

Cebula

Dołączył: 28 Wrz 2011

Pomógł: 1 raz
Skąd: Łowicz

PostWysłany: Sob 1:32, 21 Wrz 2013    Temat postu:

O konferencji

Jaki jest cel konferencji ARISS?

Celem konferencji jest zainteresowanie społeczeństwa: uczniów, nauczycieli, dyrektorów. Rozpropagowanie informacji, że każda szkoła może przystąpić do wykonania szkolnego kontaktu ARISS, po spełnieniu odpowiednich wymagań. Konferencja ta ma na celu wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami, którzy już wykonali kontakt ARISS, a tymi którzy jeszcze nic o projekcie nie wiedzą lub są w trakcie realizacji projektu. Jest to doskonały moment na nawiązanie kontaktów i przyszłą współpracę.

Cel organizatorów imprezy

Jako organizatorzy stawiamy sobie za cel, aby przekazać w Sobotę 5 X uczestnikom konferencji:

- co należy mieć, aby móc we własnej szkole zorganizować amatorską telekonferencję dla uczniów z astronautą przebywającym w kosmosie na MSK. Taka "telekonferencja" ma nazwę szkolnego kontaktu ARISS, jest dostępna dla każdej szkoły i trzeba mieć głównie chęci i zainteresowanie tematem (wersja minimum),
- jak wypełnić wniosek aplikacyjny o szkolny kontakt ARISS,
- gdzie uzyskać wsparcie w organizacji szkolnego kontaktu ARISS,
- co to jest organizacja ARISS i co to jest Grupa ARISS Polska,
- jak wygląda "życie" wokół Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK),
- przedstawić inne ciekawe programy i projekty edukacyjne dla szkół dzieci i młodzieży.

Powyżej jest przedstawiony plan minimum na Sobotę 5 X. Zapraszamy do rejestracji i udziału w konferencji.

Do kogo jest adresowa konferencja?

Konferencja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych amatorską łącznością radiową z astronautą przebywającym w kosmosie. W szczególności liczymy na obecność dyrektorów szkół i nauczycieli oraz uczniów. Krótkofalowcy zainteresowani pomocą w zorganizowaniu łączności Ziemia-Kosmos-Ziemia są też bardzo mile widziani. Także do osób zainteresowanych technologiami kosmicznymi dostępnymi dla radioamatorów, dla wszystkich tych którzy chcą wesprzeć działania szkół w zakresie przygotowania łączności z ISS. Wprowadzanie takich form do szkół przyczynia się niewątpliwie do rozwoju intelektualnego i osobistego dzieci i młodzieży, która dziś niejednokrotnie bladzi w gąszczu pseudo-rozrywek szukając swojego miejsca.

Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.sp7pdl.fora.pl Strona Główna -> Luźne tematy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Skocz do: